Tüfeğin özelikle patlama basıncını karşılayan ve birbirine en sık temas eden parçaları mekanizma, kilit ve horoz dur. Bu parçalar ıslah çeliklerinden üretilerek aynı sertlik seviyelerine getirilir. Bu sayede parçaların birbirini ezmeden, kırılmadan ve deformasyon olmadan uzun süre çalışması sağlanır.

Haniç Levyeli Av tüfeğinin yüksek darbe altında çalışan bir diğer önemli parçası levyedir. Levye, dolu malzemeden, CNC ile işlenerek üretilir. Isıl işlem prosedürlerinden geçirilerek belirlenen sertlik seviyesine getirilir. Bu sertlik seviyesi hem levyenin deformasyonunu ve ezilmesini önleyecek seviyededir. 

Dolu Malzemeden CNC ile işlenmiş gövde. 

Çelik Fabrikasından görünüm

Haniç Levyeli Av Tüfeği 

Ana parçalar için hammadde görseli

a v  t ü f e k l e r i  f a b r i k a s ı

Levyenin Dolu Malzemeden CNC ile işlenmesi. 

Haniç Levyeli Av Tüfeğinin tüm ana parçaları ( Namlu, mekanizma, kilit, horoz, gövde ve levye) dolu malzemeden üretilir.


Namlu 42CrMo4 Malzemeden Derin delik delme yöntemi ile üretilerek namlu iç yüzeyi taşlanır ve sert krom kaplanır.

L11B | Bir tüfekten istenen her şey.


L11B, diğer tüm Haniç Levyeli Av Tüfeklerinin Temelini oluşturur. Kaliteden ödün vermeden üretilen L11B, bir tüfekten beklenen tüm özellikleri, optimum fiyat ile sunar. 

HAMMADDE


Bir ürünün kalitesinin temelini ham madde oluşturur. Uygun ham maddelerin seçilmesi, parçaların istenilen sertlik değerlerine ulaşabilmesi için temel adımdır. Haniç Levyeli Av Tüfekleri, tüfeğin yapısına ve çalışmasına uygun, uzun ömürlü kullanım imkanı veren sertifikalı ham maddelerden üretilir.